Ma este Szaúd-Arábiába utazik az amerikai delegáció az Oroszországgal való tárgyalások előtt - írja a BBC.
Marco Rubio amerikai külügyminiszter a Hamász palesztin terrorszervezetről és Iránról egyeztetett Benjámin Netanjahu izraeli kormányfővel jeruzsálemi tárgyalásukon vasárnap.
Az Egyesült Államok külügyminisztere, Marco Rubio csütörtökön nyilatkozott a Gázai övezet jelenlegi helyzetéről és jövőjéről. A politikus szerint a terület jelenleg lakhatatlan, és a lakosságnak átmenetileg máshol kell élnie, amíg az újjáépítés zajlik. Rubio nemzetközi összefogást sürgetett a régió helyreállítása érdekében, miután Donald Trump elnök szerda este a palesztin lakosság teljes kitelepítéséről beszélt.
Marco Rubio amerikai külügyminiszter egy törvényhozóknak hétfőn eljuttatott levélben bemutatta az Egyesült Államok Nemzetközi Fejlesztési Ügynökségének (USAID) átszervezésére és esetleges megszüntetésére vonatkozó terveit - írja a Washington Post. A kormányzati ügynökség székházába hétfőn nem engedték be a dolgozókat, miután Elon Musk kijelentette, megegyezett Donald Trump elnökkel a USAID megszüntetéséről.
Demokrata törvényhozók egy része az Egyesült Államok Nemzetközi Fejlesztési Ügynökségének (USAID) bezárt székháza előtt tartott sajtótájékoztatót hétfőn, miután az Elon Musk milliárdos vezette kormányzati hatékonysági hivatal (DOGE) a kormányzati ügynökség bezárására tett lépéseket. Mindeközben Donald Trump amerikai elnök igyekezett mérsékelni a helyzetet - számolt be az Axios.
Miután a Trump-kormányzat korábban felfüggesztette az Egyesült Államok által nyújtott nemzetközi segélyek folyósítását, újabb fejezetéhez érkezett Donald Trump és Elon Musk hadjárata a kormányzati pénzpocsékolással, illetve az általuk "mélyállamnak" nevezett fenyegetéssel szemben. Hétfőn bezárták ugyanis az Egyesült Államok Nemzetközi Fejlesztési Ügynökségének (USAID) washingtoni irodaházát, a világ leggazdagabb embere és az elnök közeli tanácsadója pedig arról beszélt, hogy megállapodott az amerikai elnökkel az ügynökség megszüntetéséről. A dolgozókkal hétfőn közölték, nem tehetik be a lábukat a világ egyik legnagyobb segélyszervezetének székházába.
A Trump-adminisztráció szombaton eltávolította az Egyesült Államok Nemzetközi Fejlesztési Ügynökségének (USAID) biztonsági vezetőit, miután azok nem voltak hajlandóak beengedni a milliárdos Elon Musk által vezetett hivatal képviselőit az ügynökség belső rendszereibe - számol be a Washington Post. Musk belengette a mindenkori kormányzattól független szervezet bezárását is.
José Raúl Mulino panamai elnök csütörtökön kijelentette, hogy nem tárgyal az Egyesült Államokkal a Panama-csatorna tulajdonjogáról, és reméli, hogy Marco Rubio külügyminiszteri látogatása inkább a közös érdekekre, például a migrációra és a kábítószer-kereskedelem elleni küzdelemre összpontosít majd.
Az Európai Unió külügyi főképviselője, Kaja Kallas és az Egyesült Államok külügyminisztere, Marco Rubio kedden telefonbeszélgetést folytatott. A megbeszélés során olyan globális kérdéseket vitattak meg, mint az ukrajnai háború, Irán befolyása és a Kína jelentette kihívások. Ez volt az első hivatalos egyeztetésük a Trump-kormányzat január 20-i hivatalba lépése óta.
A dán kormány bejelentette, hogy megállapodásra jutott az Egyesült Államokkal arról, hogy rövidesen tárgyalásos úton rendezi az Északi-sarkvidékkel kapcsolatos kérdéseket, pontosabban Grönland hovatartozásának ügyét.
Az Egyesült Államok új kormánya változtathat az Ukrajnával kapcsolatos amerikai stratégián. Marco Rubio új külügyminiszter nyilatkozata alapján Washington mindkét felet kompromisszumra ösztönözné a konfliktus lezárása érdekében. A Trump-adminisztráció első napjaiban tett kijelentések új irányvonalat sejtetnek az amerikai külpolitikában - írta a CNN.
Hétfőn ellenszavazat nélkül támogatta az amerikai Kongresszus felsőháza az amerikai elnök, Donald Trump külügyminiszter-jelöltjét, Marco Rubiót. A korábbi floridai szenátor az első kormánytag, aki megkapta a szenátusi megerősítést a Trump-adminisztráció azon magas rangú tagjai közül, akiknél a törvényhozás jóváhagyására van szükség.
Azzal, hogy a Kínát keményen bíráló Marco Rubiót jelölte külügyminiszteri posztra, Donald Trump megválasztott amerikai elnök azt üzeni, hogy Kínával szembeni politikája a vámokon és a kereskedelmen túlmutató lesz, stratégiai riválisként tekint Pekingre.
Donald Trump volt amerikai elnök úgy nyilatkozott a hétvége folyamán, hogy már határozott arról, kit kérjen fel alelnökjelöltjéül, az illető nevét azonban csak a republikánus nagygyűlés környékén fogja bejelenteni, amelyet július 15. és 18. között fognak tartani a minnesotai Milwaukee-ban.
Joe Biden amerikai elnök és elődje, Donald Trump nagyban készülnek a héten esedékes első elnökjelölti vitájukra, bár a módszereik eléggé eltérőek - írja a CNN. A demokrata Biden múlt hét csütörtök óta a mindenkori elnök vidéki birtokán, Camp Davidben tartózkodik, és akár a vitára is onnan érkezhet, miközben Trump a lehetséges alelnökjelöltjeit is bevonja a szakpolitikai kérdések megvitatásába.
Miután szombaton arról jelentek meg hírek, hogy Donald Trump volt amerikai elnök a korábbi előválasztási riválisát, Nikki Haley-t is fontolgatja mint lehetséges alelnökjelölt, az ingatlanmogul egyértelműen kizárta ezt az eshetőséget. Noha Haley márciusban bedobta a törölközőt, továbbra is számottevő szavazatarányokat ér el az előválasztási versenyben.
Ezt a kérdést az élet minden területén érdekes vizsgálni.
Egyre nehezebb helyzetben Kijev.
A magyar bankoknak lépniük kell!
Attól függ, mit nézünk.
Rossz hírek jöttek az iparból.